ayıadam frigs paylaştı

Tarihin Kahramanlari Baş komutan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARIDIR siz söyleseniz ne yazar söylemeseniz ne yazar! #haramolsun

0
30.08.2019 02:05

Murat Şen

Youtube üzerinde eğitici ve ögretici videolar hazırlayan, diksiyonu ve akıcı türkçesi ile kalitesini belli eden bir youtuber.

Telsiz kodu: ta2awr

Tedx konuşması;

0
29.08.2019 21:59

1952'de Amerika gözüyle Türkiye

Ülkenin yıllar içinde giderek eritilmesi ve gelen bir çok hükümetin iyi yönetememesi sonucu; ülkenin şu an ki gerilemesini ve eski potansiyeli ne kadar güzel göstermiş video.

0
28.08.2019 13:48

Laboratuvarda yeniden mercan üretimi

Bilim adamları laboratuarda mercan üreterek resiflere umut veriyor

ABD'deki bilim insanlarından oluşan bir ekip, laboratuar ortamında yeniden mercan üretmeyi başardı; Bu, Florida kıyılarında "Amerika'nın Büyük Bariyer Resifi" ni kurtarmak için cesaret verici bir adım

Florida Aquarium Akvaryum Koruma Merkezi'nden araştırmacılar, Florida Reef kanalının soyunun tükenmesini önleyebilecek bir gelişme olan, nesli tükenmekte olan Atlantik Sütunu mercanını ürettiler.

Akvaryumun koruma direktörü Amber Whittle Pazartesi günü AFP'ye verdiği demeçte, "Bu muazzam bir çalışma, seralarımızda bir yıldan fazla bir süredir sahip olduğumuz bir laboratuar ortamında Atlantik mercanlarını ürettik."dedi

“Daha önce Londra'daki Horniman Müzesi'nde Pasifik mercanlarıyla yapılan bu çalışma Atlantik mercanlarıyla yapılmamıştı ve şimdi ürettiğimiz Pillar mercanı nesli tükenmekte olan bir tür .”

Florida Akvaryumu ve Horniman Müzesi, 2015 yılında ortak üreme teknikleri üzerinde birlikte çalışmaya başladı.

Mercanların, güneş, gün batımları, ayın evreleri, su sıcaklığı ve kalitesi gibi doğal ortamının koşullarını taklit ederek üreme sağlandı .

Florida'nın mercanları, iklim değişikliği ve 2014 yılında güneydoğu devlet sularında görülen yıkıcı bir doku hastalığı nedeniyle hızla bozuluyor.

Bilim adamları sağlıklı mercanları çoğaltmayı ve resifleri bu teknikle yeniden çoğaltmayı umuyorlar.

0
ayıadam frigs paylaştı

Yürekli bir savcı yok mu? Ahmet Davutoğluna o tarihlerde ne oldu diye soracak. #SavcılarGöreve

0
25.08.2019 02:19

Valhalla

Asgard'da bulunan Odin tarafından yönetilen, büyük ve görkemli bir salondur. İskandinav mitolojisinde ölen kahramanların gittiği yer. Valkyrie'ler savaş alanlarında ölmüş kahramanları buraya getirir. Bir nevi cennet.

0
ayıadam frigs paylaştı

Öldürdükleri gibi ölsünler.. Öldürülsünler..
#EmineBulut #KadınaŞiddeteSon

0
ayıadam frigs paylaştı

Bugün karşıma çıkan şu muhteşem cümle :

" İnsanlar sevilmek için kusurlarını gizleme gereği duyarlar. Ama kimse zaaflarına, zayıf anlarına, hatalarına tanık olmadığı birini gerçekten sevemez. "

0
ayıadam frigs paylaştı

Eve gelen ustaya lahmacun ikram edilir. Bu yazılı olmayan bir kural gibidir. Bir ustayı düşününce hep lahmacun yediğini.

0
ayıadam frigs paylaştı

Bu kayyumla atanan belediye başkanlarının neden ilk işi Atatürk resmini kaldırmak oluyor?? Bilen söylesin dostlar.

0