Okçular Vakfı’na 1.2 Milyon TL! Eski parayla 1 Trilyon 200 Bin TL! Seçimden 25 gün önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden aktarılmış! Benim, senin, garibanın alın teri!

0

Bu enflasyon zamlar arttıkça düşüyorsa ben şahsen daha çok zam istiyorum. #enflasyon

0

Zamlardan Milletin anası ağlıyor, tarım bitmiş, sanayi bitmiş, eğitim bitmiş, aile değerleri yok olmuş, vatandaş camide ,sokakta birbirini doğruyor. Bunlar hala yazlık saray, kışlık saray , uçan saray derdinde. Allah’tan korkun #haramolsun zıkkım olsun boğazınızdan geçenler.

0
30.08.2019 16:05

Çöpleri otomatik olarak algılayan ve toplayan sistem

Dünya genelinde sayısız ülke, nüfusun günlük olarak ürettiği büyük miktarda atık nedeniyle, özellikle kentsel alanlarda, atık toplama ile ilgili büyük problemlerle karşı karşıya kalmaktadır. Teknoloji, örneğin çöp toplamak ve toplamak için daha etkili araçların geliştirilmesi yoluyla, bu sorunların ele alınmasında önemli bir rol oynayabilir.

Bunu akılda tutarak, Hindistan'daki Vishwakarma Devlet Mühendislik Koleji'ndeki araştırmacılar son zamanlarda otomatik çöp algılama ve toplama için ucuz ve etkili bir sistem yarattılar. ArXiv'de önceden yayınlanmış bir makalede sunulan sistemleri, çevresindeki atıkları tespit etmek ve bulmak için yapay zeka (AI) algoritmalarını kullanır ve daha sonra robotik bir tutucuyu alır.

Araştırmacılar, “Çağdaş yöntemler, artan kentsel nüfusun ürettiği katı atık miktarını yönetmeyi zor buluyor” diye yazdı. “Çöpü tespit etmek için AI algoritmaları kullanan çok hijyenik ve ucuz bir sistem öneriyoruz.”

Araştırmacıların AGDC (otomatik çöp algılama ve toplama) olarak adlandırdığı atık yönetim sistemi, bir robot gövdeden (bir taban, bir robot kol ve bir çekmece) ve birkaç makine öğrenme algoritmasından oluşur. Sistem , yerdeki ve çevresindeki çöpleri tespit etmek için evrişimli sinir ağları (CNN'ler) kullanır . Bir parça çöp algıladığında, bir kamera tarafından toplanan görüntüleri analiz ederek konumunu hesaplar.

Araştırmacılar, "Nesne tespiti, belirli bir sınıftaki nesnelerin (şişeler, kedi, köpek veya kamyon gibi) dijital formattaki görüntü ve videolardaki örneklerini tanımlamak anlamına gelir. "AGDC, çöpü görüntüdeki / videodaki diğer nesnelerle birlikte sınıflandırmak için nesne algılamayı kullanır. Nesne algılama algoritması, AGDC'nin görüntü veya videodaki ilgilenilen nesnenin (yani çöpün) bulunduğu yerleri tanımlamasını sağlar."

Çöpleri otomatik olarak algılayan ve toplayan bir sistem
Seri haberleşme akışı. Kredi: Bansal ve diğ.
Sistemin CNN'leri yakın çevresinde bir çöp parçası algıladığında, başka bir algoritma robotla çöp arasındaki mesafeyi tahmin ederken, robotun hedef konuma ulaşması için talimatlar üretir. Enkazın konumu ve bu talimatlar daha sonra robotun hareketlerini kontrol eden bir mikrodenetleyiciye beslenir.

Araştırmacılar, " Nesne algılama görevini tamamladıktan sonra , sonraki görev, robot kolunun çöpü toplamasına izin vermek için gerekli olan, robot kolunun tabanından nesnenin mesafesini belirlemektir" dedi.

Mikrodenetleyici, bir parça atığın nerede olduğu hakkında bilgi aldığında, robotu o konuma doğru hareket ettirir. Robot, CNN'ler tarafından tespit edilen çöpe nihayet ulaştığında, toplamak için bir robot kol kullanır ve vücuduna bağlı bir kaba (çekmeceye) bırakır.

Araştırmacılar, "Çöp toplayıcının tasarımı üç ana bölüme ayrılabilir: taban, robot kol ve çekmece". "Taban robotu çöplere doğru sürüyor, robot kolu çöpü alıyor ve çekmece robot kolu tarafından toplanan çöpü saklıyor."

Araştırmacılar, halihazırda 100-200g çöp toplayabilen atık tespit sistemlerinin bir prototipini geliştirdiler . Gelecekteki çalışmalarında, çekmecesini boşaltmadan önce iki ila üç kilo çöp toplayabilmesi için bu prototipi genişletmeyi planlıyorlar.

Ayrıca, ekip aynı anda AGDC'nin birden fazla çöp parçasını tespit etmesini sağlayacak yeni bir CNN modeli geliştirmeyi ve eğitmeyi düşünüyor. Sonunda, robotu internete bağlamak, örneğin belirli alanlarda atıkları verimli bir şekilde toplamak için işbirliği yapan otomatik bir sistem ağı oluşturarak daha geniş uygulamalara olanak sağlayabilir.

Daha fazla bilgi: Siddhant Bansal, et al. AGDC: Automatic garbage detection and collection. arXiv:1908.05849 [cs.RO]. https://arxiv.org/abs/1908.05849

0

Milliyet’in akaryakıt zammına “değişiklik” demesinin ardından yüzde 25’lik taksi zammına Taksiciler Odası Başkanı “düzeltme” demiş. Peki sizce bundan sonra #ZamDemeyelim de ne diyelim?

0
25.08.2019 00:54

Amazon ormanları günlerdir yanıyor

Devlet başkanlığını ele geçirmiş bir CIA elemanı olan Bolsonaro ise ormanı çevreciler yaktı diyor. Kendisi seçimlerde amazonu maden şirketlerine ve tarımsal tekellere açma vaadinde bulunmuştu. Dünyadaki oksijenin 5'te 1'ini tek başına üreten bir ağaç toplumundan bahsediyoruz. Eğer yok olursa, insanların kitleler halinde ilaçsızlıktan ölmesine kadar varacak ve çeşitlenecek bir dizi kalıcı, geri dönüşü olmayan felaket dünyayı bekliyor. Bolsonaro uşağı "Brezilya'nın yangınla mücadele edecek kaynağı yok" yalanına başvurarak ormanların yok olmasının önünü açtı. Bizde de çok kirli işler dönüyor. İzmir yangınında görev alan bir pilot otel odasında ölü bulundu. Yanan alana Kanada şirketi madencilik için ruhsat almış idfiaları ortalıkta dönüyor. Bu mevzunun üstü güzelce örtülecek. Kısacası sağcılar dünyaya savaş açıyor. Dünya da sağcılara ve kapitalizme savaş açmalı.

0

Türkiye’nin en gereksiz,en boş işlerle uğraşan kurumudur.Zerre kadar güvenmem,kuruşumuda helal etmem.

#diyanetkapatılsın

0

Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset yapan zihniyetin ülkemizi getirdiği nokta;
10 yaşındaki evladının gözleri önünde vahşice katledilen bir anne, #EmineBulut

0
22.08.2019 19:14

Donald Trump the last whopper

Her gün kendini aşan ABD Başkanı Donald Trump, kendisini 'İsrail Kralı' ve 'Mesih' diye niteleyen sağcı bir komplo teorisyenine teşekkür etmesinin ardından Çin'le ticaret savaşı çıkarmak için 'seçilmiş' olduğunu söyleyerek yine gündeme damgasını vurdu.
Tabloid gazete The New York Daily News, bu açıklamalara, Trump'ı Leonardo da Vinci'nin İsa peygamber ile havarilerini resmettiği 'Son Akşam Yemeği' tablosuna uyarlayarak yanıt verdi.

Trump'ın bol bol yediği, hatta Beyaz Saray'da konuk ettiklerine zorla yedirttiği Burger King'in alameti farikası Whopper hamburgerlerine el atan gazete, "Son Whopper" manşetini attı.

The New York Daily News, altbaşlıkta "'Seçilmiş kişi' Trump, sağcı komplo teorisyeni zırdelinin 'İsrail Kralı' yaftasını yedi" dedi.

the last whopper
0
21.08.2019 20:35

Boşalan kadın ahlaksızdır

Kadın sünnetinin bahaneleri arasındaymış. Meğerse gencecik kızlar boşalamasın, sevişirken zevk alamasın bu sayede ahlaklarını koruyabilsin diye sünnet ediliyorlarmış.
Boşalan erkekler de götüne buzlu badem sokacakmış ileride, onların pipisini de kökünden kesin lan o zaman. Cahillik sen nelere kadirsin.

0