Literary frigs paylaştı

20 milyon Ekvador vatandaşının ad soyad, medeni durum, eğitim, finansal bilgilerinin tümü Amazon'daki sunucunun yanlış yapılandırılması yüzünden sızdırıldı. Verilerin boyutu 18 GB, tüm Ekvador vatandaşlarını kapsıyor.

0
Literary frigs paylaştı

Yeni SimJacker açığı sayesinde telefonlara sadece SMS gönderilerek sızmak mümkün. SIMallience Toolbox Browser SIM aracı neredeyse tüm SIM kartlarda gömülü durumda. Bu yazılımdaki açık SMS ile istismar edilerek telefonlara sızılıyor. Açık 2 yıldır istismar ediliyor. #hack

0
Literary frigs paylaştı

NetCAT (Network Cache Attack) açığı sayesinde sunucu sınıfındaki Intel işlemci kullanan sistemlere ait veriler ağdan elde edilebiliyor. Örneğin ağ'a bağlı bir cihazla, açıktan etkilenen işlemciye sahip sunucunun SSH üzerinden yolladığı tuş vuruşlarını elde etmek mümkün. #Hack

0
Literary frigs paylaştı

Toyota'nın koltuk ve iç ekipmanlar üreten tedarikçisi Toyotta Boshoku, e-mail dolandırıcılığının kurbanı oldu. Bir tedarikçi gibi davranan dolandırıcılar finans departmanını kandırarak 37 milyon USD'nin kendi hesaplarına gönderilmesini sağladı. #Phishing

0
Literary frigs paylaştı

Satori dahil olmak üzere çok sayıda IoT Botnet zararlı yazılımı üreten Kenneth Currin Schuchman adlı 21 yaşındaki genç 10 yıl hapis cezası ve 250.000 USD para cezasına çarptırıldı. Hacker'ın Asperger Sendromu ve Otizm rahatsızlıkları var.

0
Literary frigs paylaştı

Deepfake denilen Yapay Zeka ile üretilmiş ses ve görüntüler dolandırıcıları cezbediyor. Bir enerji firmasının CEO'sunun sesini üreten dolandırıcılar, firmadan bir yetkiliyi arayarak Macaristan'daki hesaba 240.000 USD aktarılmasını sağladı.

0
Literary frigs paylaştı

Çin'li bir GPS cihazı üreticisinin, sattığı 600.000 GPS cihazının yönetim şifresini 123456 yaptığı belirlendi. Bu şifreyi girip cihazı yönetmek veya devredışı bırakmak mümkün.

0
Literary frigs paylaştı

Google araştırmacıları, bir Web sitesinin Zero Day açığı kullanarak kendisini ziyaret eden iPhone'ları yaklaşık 2 yıldır hacklediğini ortaya çıkardı. Kişi listesi, fotoğraflar ve diğer bilgilerin çalınması için sadece Web sitesini ziyaret etmek yeterli oluyor. #Teknoloji

0
05.09.2019 22:10

Vahşi şempazeler ve yapay zeka kullanımı

Oxford Üniversitesi'ndeki bilim adamları, vahşi şempanzelerin yüzlerini tanımak ve izlemek için yeni yapay zeka yazılımları geliştirdiler. Yeni yazılım, araştırmacıların ve vahşi yaşamı koruma görevlilerinin, bugün Science Advances'te yayınlanan yeni makaleye göre, video görüntülerini analiz etmek için harcanan zamanı ve kaynakları önemli ölçüde kısmalarını sağlayacak .

Oxford Üniversitesi'nin Primat Modelleri Laboratuarı'ndaki DPhil öğrencisi Dan Schofield, “Karmaşık sosyal yaşamları olan ve uzun yıllar yaşayan, şempanzeler gibi, kısa vadeli alan araştırmasından davranışlarının anlık görüntüsünü almak bize çok şey söyleyebilir” diyor.

Antropoloji Okulu. "Büyük video arşivlerinin kilidini açmak için makine öğrenmenin gücünden yararlanarak, örneğin bir grubun sosyal etkileşimlerinin birkaç kuşak boyunca nasıl değiştiğini gözlemleyerek uzun vadeli davranışları ölçmeyi mümkün kılar."

Bilgisayar modeli, Kyoto Üniversitesi'nin Primate Research Institute (PRI) Batı Afrika'daki Gine şempanzelerinin video arşivinden 10 milyondan fazla görüntü kullanılarak eğitildi.

Yeni yazılım, düşük ışıklandırma, düşük görüntü kalitesi ve hareket bulanıklığı gibi zor koşullarda yüksek doğrulukla performans gösteren bireyleri geniş bir poz aralığında sürekli izleyen ve tanıyan ilk yazılımdır.

Teknoloji, koruma için türlerin izlenmesi gibi birçok kullanım potansiyeline sahiptir. Mevcut uygulama şempanzelere odaklanmış olsa da, sağlanan yazılım diğer türlere de uygulanabilir ve vahşi yaşam bilimlerinde bir dizi problemi çözmek için yapay zeka sistemlerinin benimsenmesine yardımcı olabilir.

Şempaze ve yapay zeka
0
Literary frigs paylaştı

Evrende bizden başka, akıllı yaşam formları varmıdır? Yoksa zeki yaşam formu olarak insanoğlu evrende yanlız mı?

Uzaylıların varlığına inanıyor musunuz?

Uzaylılar kesinlikle vardır
89% (8 oy)
Uzaylı diye birşey yok
11% (1 oy)
Toplam oy: 9
0