Fakirlerin isyan edip ayaklanmama nedeni

0 03.09.2019 23:10

Benim düşünceme göre kesinlikle din ve biat kültürü insanların sinmesine haklarını aramasına engel oluyor. Akıllı bir adam ülkenin bu gidişine dur der, ses çıkarız. #Liyakatsızlık almış başını gidiyor. Ülke resmen oto galeri sahibinin oğlu kafasında yönetliyor. Parsel parsel satılıyor. Fabrikalar kapatılıyor. Zamlar artıyor. Halk ay sonu eskiden zor getiriyordu. Şimdilerde getiremiyor bile.. Zengin ve fakir arasında ki gelir farkı almış başını gitmiş.

Bu düzen böyle devam ederse ülke çok daha kötü durumlara düşecektir. Bu ülkenin aklı selim zeki insanların yönetimine ihtiyaçı vardır.

Hak, adalet, ve eşitlik bozulmamalı.

Dünyaya sömürülmek için gelmedin arkadaş. Azıcık aklını kullan çıkar o at gözlüğünü kafandan artık. Gemi batıyor uyan arkadaş.

03.09.2019 23:26

Din bir etken olabilir. Fakat en büyük etken medyadır. Medyada sürekli pembe tablolar çiziliyor. Yalan haberler yapılıyor. Ee haliyle vatandaşda her şey güllük gülüstanlık sanıyor. Cebindeki parasının her gun değer kaybettiğini anlamaması ise tamamiyle cahilliğindendir. Bu insanları kış uykularından kolay kolay uyandıramassın. Benim pek ümidim kalmadı artık.

03.09.2019 23:31

Ana akım medya doğru haber yaparsa insanlar uyanır. O kadar umitsiz olmamak lazım. Doğru bildiğini internette her mecrada yazmaya çalışın birey olarak. Mutlaka yazılan yazıları okuyup bi an olsun düşünüp sorgulamaya teşvik edebileceğiniz kişiler olacaktır. Ortak tartışmalar oluşturup, internette organize olarak ortak akıl yaratmak lazım. Böyle sitelerde düşüncelerini yazarak ilk tuğlayı sende koyabilirsin @deeppink

03.09.2019 23:42

Ana sorun bahsedildiği gibi ana akım medyadır. Vatandaşın internette objektif olarak sunulan bilgiye ulaşmasıda pek mümkün değil. Gündemi ve kamuoyunu en azından ülkede neler oluyor, neler dönüyor, bunları gören insanların oluşturması gerek. Ben elimden geldiğince her ortamda dile getiriyorum.
Çözüm: Özgürce konuşabileceğimiz sitelerede sürekli dile getirmek.

04.09.2019 03:14

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın." kafasında oldukları için. Birde bir guruh var. Her şeye zam geliyor. Elektrik, su, doğol gaz vs Adamdaki kafa aynen bu şekil; "benzini ben hep 20 liralık alıyorum ki" diyor. Bu adam sizce Dünya'da neler oluyor yahu deyip sorgular mı?