Çin'in aşırı bir şekilde silahlanması

0 03.10.2019 15:42

Geçen günlerde Çin'in 70. yıl kutlamalarında tören geçitinde öyle bir sahne vardı ki insanın korkmaması mümkün değil. Videodanda anşaşılacağı gibi, aşırı bir şekilde silahlanmış durumdalar. Ön görülerime göre ve diğer yazar arkadaşlarım ilede yaptığımız sohbetlerin sonucunda 3. Dünya savaşını kesinlikle Çin başlatacaktır. Ekonomik ve askeri anlamda aşırı güçlenen #Çin eninde sonunda dengeleri değiştirmek için hamle yapacaktır. Önemli bir konu ise Türkiye olası bir savaş durumunda nerede hangi pozisyonda olacaktır. Acilen Türkiye'ninde hem askeri hemde ekonomik olarak büyümesi gerekmektedir. Bu büyüme için eğitim repormu yapılmalı..

Gelecek nesillerin daha daha akıllı ve üretken olarak yetiştirmek zorundayız. Bu eğitim reformu mevcut hükümet ile pek mümkün görünmüyor. Likayakat ve Biyat kültürü ile yönetildiğimiz için önümüzdeki yıllarda bu eğitim hamleside pek mümkün görünmüyor. Ülkesini seven her insanın yapması gereken tek bir şey var. Bu gidişata dur demek..

03.10.2019 16:10

Kesinlikle bu bir sorundur. Aynı şekilde Amerika Birleşik Devlet'ininde aba altından aşırı bir şekilde silahlanması Dünya nereye doğru gidiyor, diye düşündürüyor insana.. Ayrıca Çin bir çok anlamda güçlenmesi ve dünyada ki dengeleri değiştirmek istemesi ileride hazımsızlık yapan ülkeleri rahatsız edecektir. Haliyle önce ekonomik savaşlar, cyber savaşlar ve son olarak ta askeri savaş ile de taçlanacaktır. Türkiye umarım biran önce kendi statüsünü koruyacak ve geliştirecek duruma biran önce gelmeyi başarabilir.