Araç sera gazı emisyonlarını azaltmanın yolları

0 28.08.2019 13:54

Yeni bir çalışma, lokasyona bağlı olarak, bazı durumlarda elektrikli araçlar yerine hafif geleneksel (gazla çalışan) araçlara geçiş yaparak emisyonlarda eşdeğer veya daha büyük bir azalmanın sağlanabileceğini tespit etti. Kredi: MIT Haberleri

Sera gazı emisyonlarındaki azalmayı teşvik eden politikalar, elektrik enerjisine mümkün olduğu kadar çok aracı değiştirme ihtiyacını vurgulamaktadır. Ancak MIT ve Ford Motor Company tarafından yapılan yeni bir araştırma, bölgeye bağlı olarak, bazı durumlarda emisyonlarda eşdeğer veya daha da büyük bir düşüşün mümkün olduğunu, bunun yerine hafif konvansiyonel (gazla çalışan) araçlara geçerek elde edilebileceğini söyledi - en azından yakınlarda terim.

Çalışma, düşük sıcaklıkların pil performansını düşürmedeki rolü, yıllık sürülen ortalama mil sayısındaki bölgesel farklılıklar ve farklı kaynaklarda farklı kaynak üreten farklı karışımları da dahil olmak üzere, bu araçların nispi performansını etkileyebilecek çeşitli faktörlere bakıldı. ABD Sonuçlar bugün Çevre Bilimleri ve Teknolojisi dergisinde, MIT Baş Araştırma Bilimcisi Randolph Kirchain tarafından yayınlanan ve yeni mezun olan Di Wu Ph.D. '18, öğrenci Fengdi Guo ve Ford'dan üç araştırmacı mezun oldu.

Çalışma, farklı araç seçimlerinin ülke genelinde ilçe bazında seviyeye olan etkisini incelemek için çeşitli veri kümelerini birleştirdi. Elektrikli taşıtların ülkenin çoğu için, özellikle her iki kıyıdaki ve güneydeki sera gazı emisyonlarının azaltılmasında en büyük etkiye sahip olmasına rağmen, Ortabatının önemli bölgelerinin, hafif benzinle çalışan araçların daha büyük bir azalma sağlamasının tersi olduğunu göstermiştir. .

Bu sonuca götüren en büyük faktör, farklı bölgelerde şebekeye giren üretici kaynakların karışımıydı. Bu karışım, daha yüksek yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve nispeten düşük emisyonlu doğal gaz kullanımı ile hem Doğu hem de Batı kıyılarında "daha temiz" iken, orta batıdaki bölgede ise kömür yakma santrallerinin hala daha yüksek bir oranı var. Bu, elektrikli araçlar sürülürken sera emisyonu üretmemesine rağmen, otomobilin akülerini yeniden şarj etme işleminin önemli emisyonlara neden olduğu anlamına gelir