Karga Haber frigs paylaştı

Bazı borsa uzmanları önümüzdeki aylar için doların, büyük oranda Türk lirası karşında değer kazanabilir uyarısında bulunuyor.

0
Karga Haber frigs paylaştı

Ümraniye'de Fıkıh-Der adlı ruhsatsız bir derneğin bünyesinde eğitim veren 3 eğitmen, çok sayıda öğrenciye cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle tutuklandı.

#idamgelsin

0
Karga Haber frigs paylaştı

Üst düzey bir THK yetkilisi, Bakan Pakdemirli'ye yanıtında “Yangın söndürme uçaklarımız ne bozuk, ne eski, ne de yağ kaçırıyor” dedi.

0
Karga Haber frigs paylaştı

AKP kaybettiği yerel seçimin intikamını İzmir'deki ağaçlardan mı çıkarıyor? Yurt dışına gönderilen yangın söndürme uçakları İzmir'e neden yollanmıyor? Yangın uçaklarının İzmir'e gönderilmemesi talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mı? Orman Bakanı'nın uçak açıklamaları ne anlama geliyor?

Kayyum olaylarında yine polis şiddeti yaşandı. Protestolara müdahale eden çevik kuvvet kimleri, nasıl darp etti?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu HDP'li belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili ilk kez konuştu.

İthal doktorlar geliyor. İthal doktorlar hangi ülkelerden getirilecek ve hangi sorumluluklardan muaf tutulacaklar?

0
Karga Haber frigs paylaştı

#SonDakika Cumhuriyet tarihinin ilk yolcu taşıma firması Kamil Koç da yabancılara satılan kurumlarımız arasındaki yerini aldı.. Yaklaşık 100 yıldır Türkiye'de hizmet veren şirketin tamamının Alman Flixmobiliy GMBG’ye devri için Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı.

0
Karga Haber frigs paylaştı

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, “Bu ülkenin cumhurbaşkanı olduğunu iddia eden diplomasız şahıs hukuku askıya aldı, anayasayı tanımayanları biz de tanımıyoruz.

0
Karga Haber frigs paylaştı

CHP: Sandığın namusuna saray darbesi yapıldı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, HDP'nin Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyım atanmasına şöyle tepki gösterdi: "Millet iradesine ve sandığın namusuna yeni bir saray darbesi yapıldı. Seçilen başkanların görevden alınması hukuki değil siyasidir. Seçimle gelen kayyumla gidecekse sandık anlamını kaybeder."

0
16.08.2019 11:24

Hashtag işaretini 900 yıl önce Bizans'lılar kullanmış

Sosyal medyada çok sık karşımıza çıkan hashtag (octothrope ya da diyez de deniyor) sembolü, 3 yıldır kazıların devam ettiği Çobankale’de karşımıza çıktı. Seramik parçasının dönem olarak 12. yüzyıl geç Bizans eseri olduğu düşünülüyor.
Kazıyı, Mimar Sinan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Seçkin ve 20 kişilik bir ekip yürütüyor. Kazıdan ilk bulgulara da ulaşıldı.Çobankale’deki kazıların Selçuklu, Bizans ve Osmanlı dönemine ışık tutması bekleniyor.

0
09.08.2019 21:27

Gurbetçilere yönelik gözaltıları artarak devam ediyor

Sosyal medya paylaşımları bahane edilerek Avrupa'da yaşayan gurbetçilere yönelik sürdürülen gözaltılara bir yenisi daha eklendi.

Hamburg’da yaklaşık 25 yıldan beri yaşayan Türk vatandaşı Mehmet Balkız (63, Sivas doğumlu) ve eşi Hediye Balkız ( Dersim doğumlu) sosyal medya paylaşımlarından dolayı şu an İstanbul Sabiha Gökçen Havalima’nında ifadeleri alınmakta olup, haklarında tutuklama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Şu anda çiftin polis sorgusunda olduğu belirtiliyor..

Bazı yabancı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre, bu yıl gurbetçilerin birçoğunun Türkiye'de başına ne geleceğini bilmediğinden dolayı, yıllık izin için Türkiye yerine, Yunanistan, Mısır, Tunus Kıprıs Rum kesimi gibi ülkeleri tercih ettiği söyleniyor.

0
Karga Haber frigs paylaştı

Erdoğan: İnsanlar gece yatağa aç olarak girerken bir tarafta lüks, şatafat ve israf hakimse burada bir sorun var demektir

0